Nagrzewnice
menu    RGRA/RGTA
menu    SGPN
Klimatyzacja
menu    SAGL
Filtry
menu    włókninowy
menu    elektrostatyczny
Nawilżacze
menu    obejściowy
menu    wentylatorowy
menu    rozpylający
Termoregulatory
menu    Lux 511
menu    Lux 711
menu    Rheem 300
Cennik
menu    Pobierz

Nawilżacze w systemie ogrzewania nadmuchem ciepłego powietrza wykorzystują metodę odparowania, którą można zaobserwować również w przyrodzie. Ciepłe powietrze przetłaczane jest przez cienką warstwę wody rozprzestrzenioną na dużym obszarze. Powoduje to skuteczne odparowanie wody i podniesienie poziomu wilgotności. Skutkiem takiego procesu jest naturalne wchłonięcie wody w ciepłe, rozprowadzane systemem kanałów nadmuchowych, powietrze. System jest sterowany przez higrostat, który monitoruje wilgotność względną w domu i aktywuje lub wyłącza nawilżacz w odpowiednim momencie, zapewniając komfort w pomieszczeniach

Nawilżacz rozpylający

Zasada działania polega na „rozpylaniu” drobnych kropli wody w kanale nadmuchowym powietrza. Różne średnice dysz pozwalają na optymalne dostosowanie rozpylania w zależności od mocy pieca. Ten nawilżacz jest idealny wszędzie tam gdzie bardzo ważna jest ekonomika zużycia wody i prądu. Moc pobierana przez nawilżacz wynosi ok. 6W. Urządzenie pracuje już przy ciśnieniu wody 2,7bar.

rozpylający
Oferujemy pełen asortyment części zamiennych do urządzeń grzewczo-klimtyzacyjych firmy Rheem. Świadczymy usługi serwisowe oraz konserwacyjne wszystkich urządzeń firmy Rheem.